Black Stuff
0,00  0
Cart

No products in the cart.

Continue Shopping
Soolatüükad ja seedesüsteem

Soolatüügaste näol on tegemist healoomuliste kasvajaliste moodustistega nahal ja neid põhjustab inimese papilloomiviirus (HPV). Soolatüükad on levinud dermatoloogiline seisund, mis mõjutab inimesi igas vanuses. Kuigi paljud meist peavad neid vaid nahal olevateks tüütusteks, siis hiljutised uuringud on toonud päevavalgele huvitava seose soolatüügaste ja meie seedesüsteemi vahel. See avastus on avanud uusi uurimissuundi ja võimalikke ravivõimalusi soolatüügastest vabanemiseks. Mida peaksime teadma soolatüügaste ja seedesüsteemiga seoses:

Seedesüsteem ja immuunsus 

Meie seedesüsteem mängib olulist rolli inimese üldises tervislikus seisundis ning teeb tihedat koostööd meie immuunsüsteemiga. Mikrobioom ehk soolestikus elavad miljonid kasulikud bakterid, aitavad seedimisprotsessi ning toetavad immuunsüsteemi funktsiooni. Uuringud viitavad sellele, et soole mikrobioomi tasakaaluhäired, mida tuntakse düsbioosina, avaldavad väga suurt mõju meie üldisele tervislikule seisundile, sealhulgas immuunsüsteemile.

Düsbioosi ja soolatüükad

Mitmed uuringud on täheldanud seost soole mikrobioomi tasakaaluhäirete ja soolatüügaste esinemise vahel. Tasakaalust väljas olev mikrobioomi võib kahjustada immuunsüsteemi võimet võidelda HPV-nakkustega, mis võib potentsiaalselt viia tüüka tekkimiseni. Lisaks võib düsbioos kaasa aidata kroonilisele põletikule, mis võib omakorda tüüka tekke protsessi lihtsustada.

Kuidas soolatüügastest lahti saada? 

Kõik algab toidulaualt ehk esimese asjana võiks pöörata tähelepanu oma toiduvalikule ja rõhku panna mikrobioomi hoidmisele ja parendamisele. Suurenda menüüs taimse ja kiudainerikka toidu osakaalu ning vähenda töödeldud toitude tarbimist. Samuti mängivad rolli elustiil ja füüsiline aktiivsus.

Tugevdades oma seedesüsteemi paraneb läbi selle ka meie immuunsüsteem, mis vähendab soolatüügaste tekke võimalust ja aitab juba olemasolevaid ravida. Black Stuffi kliendid on täheldanud erinevate nahaseisundite muutuseid nagu konnasilmade, soolatüügaste ja ekseemi kadumist peale Black Stuffi pikema kuuri läbimist. Muutused ei juhtu loomulikult üleöö ja oma tervise eest hoolt kandmine on elukestev protsess. Seega soovitame siduda Black Stuffi tooted oma ellu ka püsivalt nii soolatüügaste kui ka üleüldise tervisliku seisundi parandamiseks.


Enne
Pärast

Viited:

  1. Centers for Disease Control and Prevention. (2021). Human Papillomavirus (HPV). Retrieved from https://www.cdc.gov/hpv/index.html (Tõlgitud: Inimese papilloomiviirus (HPV). Saadaval aadressil https://www.cdc.gov/hpv/index.html)

  2. Carding, S., Verbeke, K., Vipond, D. T., et al. (2015). Dysbiosis of the gut microbiota in disease. Microbial Ecology in Health and Disease, 26(1), 26191. doi:10.3402/mehd.v26.26191 (Tõlgitud: Soole mikrobiota düsbioos haiguses. Microbial Ecology in Health and Disease, 26(1), 26191. doi:10.3402/mehd.v26.26191)

  3. Weller, R. (2021). The gut microbiome and skin diseases: A new frontier. British Journal of Dermatology, 184(3), 431-432 (Tõlgitud: Soole mikrobioom ja nahahaigused: uus piiriala. British Journal of Dermatology, 184(3), 431-432)

Subscribe to our newsletter

Interested in special offers and the latest news from us?
Sign up here!

Terms & conditions Privacy policy
©2023 Black Stuff. Made with ♥
by Sinu Turundus