Black Stuff
0,00  0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Continue Shopping

Tihti räägime me Black Stuffi kasulikkusest mikrobioomile, sealsest tasakaalust ning, et sealt saavad paljud asjad alguse. Aga mis see täpsemalt on?

Mikrobioom on "äsja avastatud organ", kuna selle olemasolu polnud laialdaselt tunnustatud enne hiliseid 90ndaid kui Joshua Lederberg, andis sellele nime ja tõi välja inimese keha asustavate mikroorganismide märkimisväärse tähtsuse inimese tervisele.

Kõige rohkem mikroorganisme on inimese seedetraktis, kus selle kooslust mõjutab vanus, geneetika, elustiil, ravimid, haigused, dieet jpm. Mikrobioom on inimese mikroorganismide geneetilise informatsioon kogum, mis elab koos inimesega ja ei põhjusta tasakaalus olles haigestumist.

Inimese keha sisaldab üle kümne korra rohkem mikroobseid rakke kui inimese enda keharakke. Mikrobioomi kaal on aga kõigest 1-3 kg, olenevalt inimesest.

Normaalne seedetrakti mikroobikooslus on mitmekesine ja tasakaalustatud. Mikroobikoosluse tasakaalu häirega seostatakse erinevaid seedetrakti haigusi nt: haavandiline koliiti, ärritunud soole sündroomi, diabeeti, allergiat, jt kroonilisi haigusi.

Lisaks on leitud, et ülekaal ja mikrobioomi mitmekesisus mis tuleneb suuresti toidulaua mitmekesisusest on omavahel tugevalt seotud.

Katsete käigus võeti ülekaalulistelt ja kõhnadelt identsetelt kaksikutelt soolestiku mikrofloora koosluse proove ning leiti märkimisväärseid erinevusi nende koostises. Ülekaalulisust on seostatud mikrofloora tasandil olevate erinevustega ja oluliselt vähenenud bakterite mitmekesisusega.

Mikrobioomi kõige olulisem aspekt meditsiinis võib olla selle võimalik mõju autoimmuunhaigustele nagu diabeet, psoriaas, Crohni haigus, autoimmuunne uveiit, reumatoidartriit, lihasdüstroofia, polüskleroos, fibromüalgia ja võimalik, et see omab rolli ka mõnede vähktõvede kujunemisel. Mõned mikroobid võivad muuta ka ajus leiduvaid neurotransmittereid, seetõttu võime nende abil saada leevendust skisofreenia, depressiooni, bipolaarse häire ja teiste neurokeemiliste tasakaaluhäirete vastu.

Traditsiooniliselt vaadeldakse immuunsüsteemi organite, kudede, rakkude ja molekulide komplekse kogumikuna, mis koos tegutsedes eemaldavad haigustekitajaid.

Mikroobid arenevad immuunsüsteemiga kõrvuti ja kontrollivad seda. On teada, et mikroobivabadel loomadel, kes on sündinud ja kasvanud täiesti steriilses keskkonnas, on immuunsüsteem välja arenemata.

Näiteks tüüp I diabeet on autoimmuunhaigus, mis on korrelatsioonis paljude soodustavate teguritega. Nendeks teguriteks võivad olla kõrvalekalded soole mikroflooras, lekkiv soole limaskesta barjäär või sisemised erinevused immuunvastuses. Mitmed diabeedi loommudelid näitavad bakterite rolli haiguse avaldumises.

Tervete ja autoimmuunhaigusega laste soolestiku mikrofloora koosluse DNA järjendamisel on nende mikrobioomist leitud mitmeid erinevusi. Autoimmuunsetel lastel on võrreldes tervete lastega ebastabiilsem mikrobioom, märkimisväärselt vähenenud liikide mitmekesisusega.

Kuidas saada parem ülevaade oma mikrobioomist?

Synlabis on võimalik lasta teha mikrobioomi uuring, et saada vastust järgmistele küsimustele:

Milliseid baktereid leidub minu soolestikus?

Kas minu soole mikroobikooslus on mitmekesine ja tasakaalus?

Kas tarbin piisavalt erinevaid kiudaineid?

Kas minu toit sisaldab optimaalselt rasva ja valku?

Kas minu soole mikroobikoosluses on põletikke soodustavaid baktereid?

Milliseid potentsiaalselt kasulikke või kahjulikke baktereid leidub minu soolekoosluses?

Kuidas saaksin veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?


Mikrobioomi uuring annab ülevaate seedetrakti bakteriaalsest mikroobikooslusest ja aitab teha toitumisalaseid otsuseid.

Soovitame uuringut kui esineb vaevusi seedimisega (sh pikemaajalisem kõhulahtisus või -kinnisus), küsimusi toiduvaliku osas, üle- või alakaal, eridieet, huvi parandada oma jämesoole tervist vmt.

Kuna mikroobikooslust mõjutab toitumine ja elustiil võib uuringut korrata ka näiteks toitumiskava, ravi, dieedi jmt jälgimiseks või järgselt.


Peale nelja aasta pikkust Black Stuffi kasutamist tehtud mikrobioomi uuring näitas, et inimese soolestikus oli kaks korda rohkem erinevaid liiki baktereid kui keskmisel inimesel. Lisaks sellele leiti baktereid, mis ei ole omased lääne dieedile vaid hoopis Amazonase vihmametsas elavatele põliselanikele. Lisaks, tähendab see, et Black Stuffis sisalduvad ained loovad soolestikus keskkonna, kus suudavad ellu jääda elutähtsad bakterid, mis muidu ei suudaks tänapäeva elustiiliga säilida.


Mikrobioomi külluse ja tasakaalu säilitamine on äärmiselt oluline. Tihti ei ole ka sümptomiks puhitus või kõhuvalu, vaid hoopis mõni muu terviseprobleem mida ei seostakski alguses seedesüsteemiga. Ka sinu terviseprobleemid võivad olla seotud mikrobioomiga. Proovi Black Stuffi ja veendu!

Subscribe to our newsletter

Oled huvitatud eripakkumistest ja meie uudislugudest?
Liitu meie uudiskirjaga!

Tingimused Privaatsuspoliitika
© 2023 Black Stuff. Armastusega tehtud! ♥
by Sinu Turundus