Black Stuff
0,00  0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Continue Shopping

Kätte on jõudnud jõulukuu, mis tähendab, et ees on ootamas hulgaliselt vahvaid üritusi. Loomulikult ei puudu nende seast ka pidusöömingud ning kui lauad on head paremat täis, pole lihtne piiri pidada. Paraku kaasneb liigse söömisega sageli ebameeldiv tervisehäda - kõrvetised.

Kõrvetised tekitavad rinnus põletavat ja häirivat tunnet, köha ning hääle kähenemist. Kõrvetiste kestus sõltub inimesest, mõne jaoks kestab põletav tunne kõigest paar minutit, teise jaoks koguni paar tundi.

Ebamugava tervisemure kutsub esile söögitorusse tungiv tavapärasest happelisem maosisu, mis põhjustab ärritust. Üldjuhul esinevad sümptomid pärast suurt söömingut või pikali lebades. Kõrvetisi kutsuvad esile kohvi, šokolaadi ja alkoholi tarbimine, vürtsikad road, suitsetamine, ülekaalulisus ning teatud ravimid. Arstiabi pole enamjaolt vajalik, kuna kõrvetisi saab hõlpsalt kodus ravida.

Kuidas kõrvetistest tingitud ebameeldivusi leevendada?

Kui kõrvetised kimbutavad, soovitatakse kanda lohvakamaid riideid, mis annavad hingamisruumi ega hoia kõhtu pingul. Silmas tasub pidada seda, et peale söömist ei tohiks koheselt pikali visata ega uinakut teha. Tund aega pärast einestamist on soovitatav seista püsti või istuda.

Häirivat tunnet aitavad leevendada väikesed muudatused toitumises. Kuna kõrvetisi kutsub esile happelisem seisund maos, siis tasub nende ennetamiseks ja leevendamiseks tarvitada aluselisemat toitu. Vältida tuleb vürtsikaid ja rasvaseid roogi, alkoholi, küüslauku, šokolaadi, kohvi, alkoholi ja gaseeritud jooke. Süüa soovitatakse tihedamalt ja väiksemates kogustes ning õhtusöök võiks olla võimalikult kerge.

Tarbida tasub looduslikke raviomadustega toiduaineid, nagu kummel. Kummelitee on oma rahustavate omaduste poolest tuntud. Tee vähendab põletikku ja lõdvestab lihaseid, ravides ühtlasi ka kõrvetisi. Peale kummelitee avaldab seedesüsteemile head mõju must lagrits, mis võib leevendada seedehäirete, kõrvetiste ning koguni haavandite sümptomeid. Proovida tasub ka puhast aloe vera mahla, mida peetakse ohutuks ja tõhusaks ravimeetodiks tervisemure leevendamisel.

Kui kõrvetised juba kimbutavad võib enne toidulaua ülevaatamist leida kiirema lahenduse Black Stuff’i toidulisandi topeltannusest. Black Stuff taastab soolestiku mikrobioomi tasakaalu, parandades seeläbi soolte tervist ning leevendades kõrvetistest tingitud ärritust. Looduslikus toidulisandis sisalduv fulviinhape stimuleerib ja parandab rakkude ensümaatilisi reaktsioone, suurendades ensüümide arengut organismis, mis on vajalik tervislikuks seedimiseks. Ensüümide puudumine koormab seedesüsteemi üle ning põhjustab kõrvetisi, puhitust ning toitainete vähest imendumist.

Allikad:

https://www.healthline.com/health/heartburn#when-to-see-a-doctor

https://www.medicalnewstoday.com/articles/312854#10-remedies

https://selecthealth.org/blog/2017/09/6-natural-remedies-for-heartburn

Subscribe to our newsletter

Oled huvitatud eripakkumistest ja meie uudislugudest?
Liitu meie uudiskirjaga!

Tingimused Privaatsuspoliitika
© 2023 Black Stuff. Armastusega tehtud! ♥
by Sinu Turundus