Black Stuff
0,00  0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Continue Shopping
Prebiootikumid

Prebiootikumid: soolestiku tervise ja üldise heaolu toetamine


Viimastel aastatel on suurenenud huvi soolestiku tervise ja selle mõju üldisele heaolule. Probiootikumide kõrval mainitakse sageli ka teist mõistet - prebiootikumid. Kuigi probiootikumid on väga kasulikud ja olulised bakterid, siis ei saa unustada ka prebiootikume, mis on probiootikumidele toiduks ning neil on oluline roll tasakaalustatud soole mikrobioomi säilitamisel. 


Mis on prebiootikumid? 

Prebiootikumid on seedimatud kiud või ühendid, mis liiguvad seedetraktis seedimata ja jõuavad käärsoolde puutumatult. Need ained toimivad toiduallikana meie soolestiku kasulikele bakteritele, soodustades nende kasvu ja aktiivsust. Erinevalt probiootikumidest, mis on elusad mikroorganismid, on prebiootikumid seedimatud süsivesikud, mis toetavad teatud kasulike bakterite tüvede kasvu soolestikus.

Prebiootikumide eelised:

  1. Parandatud soolestiku tervis: Prebiootikumid soodustavad kasulike bakterite, nagu Bifidobakterite ja Laktobakterite, kasvu, mis on olulised tervisliku soole mikrobioomi säilitamiseks. Need bakterid aitavad lagundada toitu, parandada toitainete imendumist ja toota lühikese ahelaga rasvhappeid (SCFAd), mis toidavad käärsoole limaskesta rakke.

  2. Seedimise parendamine: Kasulike bakterite kasvu toetades aitavad prebiootikumid säilitada tasakaalustatud ja tõhusa seedesüsteemi. Nad võivad aidata leevendada seedehäirete sümptomeid, nagu kõhukinnisus, kõhulahtisus ja ärritatud soole sündroomi (IBS), parandades väljaheite konsistentsi ja soole liikumise regulaarsust.

  3. Tugevdatud immuunsüsteem: Oluline osa meie immuunsüsteemist asub soolestikus. Prebiootikumid aitavad reguleerida immuunsüsteemi, soodustades kasulike bakterite kasvu, mis omakorda vähendab kahjulike bakterite levikut. Tasakaalustatud soole mikrobioom on oluline immuunsüsteemi täisväärtuslikuks funktsioneerimiseks ja infektsioonide vastu võitlemiseks.

  4. Ülekaal: Prebiootikumidel võib olla roll kehakaalu kontrollis ja rasvumise ennetamises. Need võivad suurendada teatud hormoonide tootmist, mis reguleerivad isu ja küllastustunnet, aidates seeläbi vähendada ülesöömist ja toetada kaalualandamist.

  5. Toitainete parem imendumine: Mitmekesise ja tervisliku soole mikrobioomi aluseks on oluline hea toitainete imenduvuse võime, mida prebiootikumid aitavad luua. Mõned kasulikud bakterid toodavad ensüüme, mis lagundavad keerulisi süsivesikuid ja kiudaineid, võimaldades kehal toidust rohkem toitaineid omastada.


Prebiootikumide allikad: Prebiootikume leidub erinevates toitudes. Mõned parimad prebiootikumide allikad toidus on:

  • Sigurijuured: Suure inuliini kontsentratsiooniga prebiootikumi allikas.

  • Küüslauk ja sibul: Need aromaatsed köögiviljad sisaldavad frukto oligosahhariide (FOS), teist tüüpi prebiootikume.

  • Banaanid: Küpsed banaanid on suurepärased prebiootikumide allikad, eriti kui neil tekivad pruunid laigud.

  • Kaunviljad: Läätsed, kikerherned ja oad on rikkad prebiootikumid, soodustades tasakaalustatud soolestikku.


Kuna tänapäeval on mullaviljakus väga palju langenud, mis tähendab, et ka toiduainete sisalduse mitmekesisus on langenud, siis selleks, et saada toidust kätte vajalikus koguses prebiootikume, tuleb meil neid toiduained tarbida oluliselt suuremas koguses kui see füüsiliselt tegelikult üldse võimalik on. Õnneks on aga tänapäeval välja töötatud mitmeid prebiootilisi toidulisandeid, mis lihtsustavad oluliselt prebiootikumide tarbimist. Üks neist on näiteks Black Stuff, mis aitab vitamiinidel ja mineraalidel paremini imenduda ja samal ajal viib kehast välja ka erinevaid mürkained, mis tihti peale on just põhjuseks, miks meie keha ei suuda vajalikke aineid korralikult omastada.


Prebiootikumidel on oluline roll kasulike bakterite kasvu ja aktiivsuse toetamisel soolestikus. Nende lisamine oma igapäeva menüüsse aitab luua tasakaalustatud soole mikrobioomi, mis omakorda pakub mitmeid tervist toetavaid omadusi. Alates seedimise ja toitainete imendumise parandamisest kuni immuunsüsteemi tugevdamise ja kaalukontrollini. Seega veenduge, et lisate oma söögikordadesse prebiootikumide allikaid, et toetada soolestiku tervist ning nautida tervisliku mikrobioomi eeliseid.


Subscribe to our newsletter

Oled huvitatud eripakkumistest ja meie uudislugudest?
Liitu meie uudiskirjaga!

Tingimused Privaatsuspoliitika
© 2023 Black Stuff. Armastusega tehtud! ♥
by Sinu Turundus