Black Stuff
0,00  0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Continue Shopping

Soolestiku tervis mõjutab meie tuju rohkem kui me arvatagi oskame

Kui inimene pole ise depressiooni ega ärevust kogenud, võib ta arvata, et need on lihtsalt esimese maailma probleemid. Depressiooni kui sellist justkui ei eksisteerinud kui tegelesime veel puude lõhkumise ja lehmade lüpsmisega. Mingis mõttes hullumeelne, kuid sellised uskumused peavad vahel paika.

Vaimse tervise probleemid on tänapäeval ühed peamised probleemid. Kuid neid ei põhjusta tihtipeale elus tehtud valikute rohkus, edu saavutamine või meedia surve või muud välised probleemid. Väga tihti ja suuremal määral on see hoopis sisemine probleem-täpsemalt soolte probleem. See, mis meil soolestikus toimub, mõjutab seda, kas me oleme õnnelikud või kurvad, rahulolevad või ärevad.

Sooled – meie teine “aju”

Meie soolte tervis, soolestiku bakteritüved ja nende heaolu mängivad aju ja närvisüsteemi töös olulist rolli. Umbes 90% serotoniinist toodetakse meie soolestikus, juhul kui meie sooled ja bakterid toimivad normaalselt. Soolestik on lisaks ajule meie keha üks peamisi närvikeskusi ning on vaguse närvi kaudu ühenduses meie ajuga. Näiteks kui soolestikus on põletik, siis saadab aju sõnumi vereringe, soolestiku skreteeritud neuropeptiidide ja neurotransmitterite kaudu ning reageerib sellele, vabastades rohkem põletikku ja stressihormoone ning neurotransmittereid, mis halvendavad veelgi rohkem seda negatiivset tsüklit. See reaktsioon halvendab meie meeleolu ja kui see krooniliseks muutub, siis võib see põhjustada pikaajalist depressiooni.


Kuidas parandada soolestiku ja meele heaolu?

Soolebakterid mängivad meie soolestiku ja meele heaolu suhtes olulist rolli. Sageli arvatakse, et see tähendab, et sinna tuleks valada suures koguses piimhappebaktereid või probiootikume kultiveeritud(hapude) toodete ja bakteriaalsete toidulisandite kujul. Kui soolestikus on näiteks põletik, lekkiva soole sündroom, Crohni tõbi või tsöliaakia, siis pole lahendus piimhappebakterite tarbimine. Tegelikult on ülalnimetatud tegevus isegi kahjulik, sest kui peensoole limaskesta lahjendatakse või kahjustatakse, võivad bakterid vereringesse sattuda ja kaasa tuua ettearvamatuid tagajärgi. Selle asemel tuleks tegeleda hoopis probleemi algpõhjusega, milleks on probleeme põhjustavate ainete, nagu gluteeni, kunstlike magusainete, homogeenitud piima ja toiduainetööstuses kasutatavate kemikaalide(nt paksendajate/emulgaatorite) kõrvaldamine ja mitte juurde tarbimine.


Halb välja – hea sisse!

Selle asemel, et süüa mikrolaineahjus soojendatud toitu või kiirtoitu, peaksime hoopis sööma rikkalikult erinevaid köögivilju ja toitu, mis sisaldab palju töötlemata rasva ja valku. Eelistage alati pigem puhast võid ja koort, mitte kunstlikult magustatud vähese rasva sisaldusega tooteid, eelistage köögivilju, juurikaid ja marju mitte nisu, suhkrut ja muid jummi-gummi-jama, eelistage alati pigem värsket kala ja liha.

Lisaks tuleks tarbida aineid, mis toetavad sooletrakti tervist ja bakteritüve heaolu. Neid aineid nimetatakse prebiootikumideks ja need on kiudainerikkad toitained ja toidulisandid. Lisaks sialdavad need “puuduvat lüli” – polüfenoolseid humiinained nagu nt Black Stuff. Teoreetiliselt võiks samu aineid saada ka soode ja metsatiikide huumusrikka vee joomisega, kuid sama koguse toimainete saamiseks ning ilma bakteriaalse ja parasiitilise saastumise ohuta tuleks seda ämbritäie kaupa tarbida. Ilmselt mitte kõige praktilisem variant.

Kui soolestik on rahunenud, eemaldades toidust ärritajad ja lisades humiinseid/prebiootilisi aineid, peaksite piimhappebakterid kasutusele võtma alles nüüd, muidugi juhul kui tunnete, et neid on üldse vaja. Kui ülaltoodud muudatusi ei tehta, siis on bakteriaalsete toidulisandite tarbimine ainult sümptomi ebamäärane plaastriravi, mitte probleemi algpõhjusega tegelemine.


Uue kursi valimine

Kui teil on olnud depression, ärevus või muud sarnased probleemid ning samal ajal ka probleemid soolestikuga, siis jälgige oma vaimset seisundit, kui teie soolestiku seisund paraneb Black Stuff tarbides. Kas olete leidnud jälle oma elu mõtte? Või tunnete end jälle “normaalsena”? Loodame, et saate neile küsimustele vastata kui olete juba mõned kuud Black Stuffi tarbinud. Tegelikult kuuleme seda kogu aeg. Inimesed, kellel on varem olnud sooleprobleeme, on meile öelnud, et tunnevad end nüüd ka vaimselt suurepäraselt. Seega proovi ka ise ja saa teada, mida head Black Stuff Sulle teeb.

Subscribe to our newsletter

Oled huvitatud eripakkumistest ja meie uudislugudest?
Liitu meie uudiskirjaga!

Tingimused Privaatsuspoliitika
© 2023 Black Stuff. Armastusega tehtud! ♥
by Sinu Turundus